Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Powiat: Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci ze średzkiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali kierowców w Środzie i Zaniemyślu.

W sobotę 5 października na ul. Raczyńskiego w Zaniemyślu mundurowi zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem m-ki bmw mając na liczniku 124 km/h, choć przepisy dopuszczają jazdę do 50 km/h. Prócz kary finansowej skierowano wniosek do starostwa, by mieszkańcowi gminy Zaniemyśl zatrzymać prawo jazdy.

Dzień wcześniej w piątek 4 października prawo jazdy stracił mieszkaniec gminy Nekla. 46-latek jechał w Środzie ulicą Nekielską blisko setką. Na tej ulicy tej obowiązuje maksymalna prędkość do 40 km/h. Kierowca bmw został też ukarany grzywną.

Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym to poważne wykroczenie. Policjanci apelują o rozwagę do kierowców, by zdjęli nogę z gazu. Szczególnie teraz, gdy jesienią jest niełatwo o wypadek.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

  • Link do komentarza Andrzej Andrzej 08 październik 2019

    Niech dawaja kary po 3
    Lub 4tys zł A nie za karę prawko jak pijakowi zabiorą ludzie pracują w zawodzie kierowcy do pracy muszą dojechać Ale policja ma to gdzieś że np ktoś straci pracę

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ