Wybory: "Naprawa służby zdrowia to będzie największe wyzwanie" - zapowiedział poseł Tomasz Nowak Fot. Tomasz Małecki

Wybory: "Naprawa służby zdrowia to będzie największe wyzwanie" - zapowiedział poseł Tomasz Nowak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

– Uważamy, że największym problemem jest służba zdrowia. Wydłużające się kolejki na SOR-ach, zwiększająca się umieralność – to wszystko efekt rządów PiS-u i braku strukturalnych działań na rzecz szpitali. To trzeba naprawić i to będzie największe wyzwanie polityczne, jakie stanie przed nami po wyborach – zapowiedział Tomasz Nowak, lider listy Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Tomasz Nowak,skrytykował reformę służby zdrowia przeprowadzoną przez rząd PiS-u. Parlamentarzysta przypomniał, że to minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wprowadził strukturalnie pacjentów do SOR-ów, zlikwidował wieczorynki i opiekę ambulatoryjną.

Koalicja Obywatelska zapowiedziała m.in.: odblokowanie pomocy wieczorowej oraz odblokowanie Podstawowej Opieki Zdrowotne i będzie chciała ograniczyć „papierkową” pracę lekarzy, aby ci mogli skupić się na leczeniu, nie biurokracji. Wprowadzi asystentów lekarzy, którzy przejmą biurokratyczne obowiązki.

KO chce także powstania europejskiego pakietu onkologicznego. Ponadto zapowiada zwiększenie wydatków na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB. Koalicja postuluje wprowadzenie stypendiów samorządowych dla studentów medycyny, którzy po studiach będą związani z konkretną gminą. Nowak zapowiedział też zwiększenie liczby rezydentów oraz przywrócenie finansowania przez państwo zapłodnienia in vitro.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.