Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Wybory: Co ma do zaproponowania Konfederacja po średzku?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co średzianie wiedzą o Konfederacji, a co powinni wiedzieć? O tym ze średzianinami, Michałem Jurgą startującym do Senatu i Maciejem Jóźwiakiem kandydatem w wyborach do Sejmu rozmawiał Radosław Jagieła.

Konfederacja mocno stawia na kwestie gospodarcze. Co proponuje przedsiębiorcom?

Michał Jurga: Dla mnie jako przedsiębiorcy najważniejszym postulatem jest likwidacja podatku dochodowego oraz zniesienie przymusu płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. Dzięki temu każda osoba pracująca i zarabiająca ok. 3000 zł netto będzie dostawać w wypłacie ok. 1000 zł więcej. Państwo nie może traktować swoich obywateli jak niewolników. Jeśli ktoś nie chce korzystać z państwowego ubezpieczenia, to powinien mieć do tego prawo. Chcę jednak jasno podkreślić, że zobowiązania emerytalne jakie podjęło państwo wobec osób, które są na emeryturze, lub chcą na nią przejść niebawem trzeba zachować.

Skąd na to wziąć pieniądze, skoro chcecie likwidacji podatku dochodowego oraz przymusu składek?

M. Jurga: Wystarczy sięgnąć do kieszeni zagranicznych korporacji. Tzw. podatek od źródła, czyli podatek od przychodów gigantów internetowych jak Google czy Youtube. To właśnie ten podatek został wycofany przez PiS z procedowania, pod naciskiem ambasador USA. PiS znów ustąpiło bogatym i wielkim, a pieniędzy będzie szukać w kieszeniach polskich przedsiębiorców. Dodatkowo opodatkujemy sklepy wielkopowierzchniowe. PiS również miało taki projekt, ale pod naciskiem Unii wycofało się z niego.

Co z reformą oświaty i podwyżkami dla nauczycieli?

Maciej Jóźwiak: W polskiej oświacie nic się nie zmieni dopóki nie zmieni się sposób finansowania szkół. Decyzje w sprawie finansowania oświaty należy oddać rodzicom, bo to im najbardziej zależy na kształceniu dzieci. Dlatego proponujemy bon edukacyjny. Sprawi on, że pieniądze trafią do tych szkół, które kształcą zgodnie z oczekiwaniami rodziców. Uwolni to też zawód nauczyciela i spowoduje wzrost zarobków dobrych nauczycieli.

Jak spoglądacie na politykę zagraniczną Polski?

M. Jurga: Uważamy, że Polska musi prowadzić suwerenną politykę zagraniczną. W tej chwili takiej polityki nie prowadzimy. Trzeba powiedzieć to wprost, nasza polityka zagraniczna jest uzależniona od USA i Izraela. Dla nas jest to sytuacja niedopuszczalna. Dlatego my będziemy prowadzić wielowektorową politykę zagraniczną, w której kierować będziemy się tylko i wyłącznie polską racją stanu.

A co z kwestią imigrantów?

M. Jóźwiak: Jako poseł chciałbym się zając m.in. uregulowaniem spraw migracji. Wbrew temu co mówią politycy PiS, Polska pod ich rządami stała się krajem szeroko otwartym na imigrantów z całego świata. Od 2015 przyjęliśmy najwięcej imigrantów w całej UE. Jeśli ten trend się nie zmieni to za kilkadziesiąt lat staniemy się krajem multikulturowym na wzór krajów Europy Zachodniej.

Na jaki wynik liczycie jako Konfederacja?

M. Jóźwiak: Celujemy w około 7 proc. to da nam czwarte miejsce. Nasz wynik spowoduje, że PiS nie będzie mogło rządzić samodzielnie, jednocześnie zjednoczona opozycja Koalicja Obywatelska i Lewica też nie będą w stanie utworzyć rządu większościowego. Tym samym, mimo że będziemy mieli najmniejszą liczbę posłów, będziemy też mieli sporo do powiedzenia.

M. Jurga: Tym sposobem PiS będzie musiało przesunąć się na prawo. Jeśli nas nie będzie w Sejmie to niestety przesunie się w centrum i będzie w imię politycznej poprawności zgadzać się na wszystkie lewicowe idiotyzmy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ