Powiat: Wjechał do rowu, w organizmie miał ponad 2 promile Fot. Policja

Powiat: Wjechał do rowu, w organizmie miał ponad 2 promile

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się kierowca renault megane, który w sobotę w Nowym Mieście nie dostosował się do znaku stop i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał 2,22 promila w organizmie.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie został zatrzymany w poniedziałek przy ul. Śremskiej w Boguszynie. 57-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą kierując vw passatem miał blisko promil alkoholu. Z kolei w niedzielę w Pięczkowie policjanci zatrzymali 47-letniego motorowerzystę, który miał 0,42 promila alkoholu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy.

W ostatnich dniach doszło również do kilku zdarzeń na drogach powiatu średzkiego. W poniedziałek w Koszutach kierowca scanii z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył przyczepy samochodu ciężarowego znajdującego się przed nim (również marki scania). W wyniku zderzenia uszkodzony został również pojazd marki fiat 500, który był przewożony na na przyczepie.

W piątek o godz. 17 w Kolniczkach kierujący renault scenic na łuku drogi najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu wjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Do szpitala trafił kierowca i 11-letni pasażer samochodu.

Z kolei, we wtorek 24 września wcześniej na krajowej „jedenastce” w Krzykosach kierowca toyoty yaris najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia pasażerka pojazdu trafiła do szpitala.

Ponadto w poniedziałek w Nowym Mieście funkcjonariusze drogówki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego, który prowadził samochód, mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi średzka komenda policji. Z kolei w sobotę w Połażejewie policjant ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą samochód marki opel corsa. Mieszkanka gminy Kostrzyn była poszukiwana przez poznańską policję w związku z zarządzeniem sądu o nie zapłaconej grzywnie. Po wpłaceniu zaległej grzywny została zwolniona.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.