Powiat: Jechał motorowerem na podwójnym gazie Fot. Policja

Powiat: Jechał motorowerem na podwójnym gazie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Kolniczkach policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, mając 2,5 promila.

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął. W poniedziałek, 16 września tuż przed godz. 5 na moście nad Wartą w Nowym Mieście kierujący samochodem daewoo matiz w wyniku znużenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym. Nikt nie został poszkodowany. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym i odebrano mu dowód rejestracyjny.

Policjanci odebrali również prawo jazdy kilku kierowcom za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W czwartek w Tadeuszewie „prawko” straciła kierująca renualt, która poruszała się z prędkością 100 km/h. Kilkanaście minut później w tym samym miejscu zatrzymano do kontroli kierującego samochodem audi a3, który na liczniku miał 104 km/h. Rekordzistą okazał się jednak kierowca fiata tipo, który w niedzielę przez Tadeuszewo pędził 148 km/h.

Ponadto w piątek w Lubrze dzielnicowi z Nowego Miasta zatrzymali 23-latka, który prowadził motorower pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do aresztu.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.