×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Uszyte serca trafią do kobiet, które zmagają się z nowotworem piersi Uszyte serca trafią do kobiet, które zmagają się z nowotworem piersi Fot, Janusz Ludwiczak

Siekierki Wielkie: Wsparcie dla kobiet z nowotworem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłą sobotę świetlica wiejska w Siekierkach Wielkich (gmina Kostrzyn) zamieniła się w wielki salon krawiecki. Blisko 30 pań z Koła Gospodyń Wiejskich wzięło udział w akcji "Serce od serca", której celem było uszycie poduszek w kształcie serca dla pań zmagających się z rakiem piersi i po operacji węzłów chłonnych. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, pomaga zmniejszyć napięcie barku, chroni przed przypadkowymi uderzeniami i pomaga w łagodzeniu obrzęku.

Ponad 80 uszytych serc w Siekierkach trafi do kobiet, które zmagają się z nowotworem piersi. Wszystko dzięki dobrych chęciom blisko 30 pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Siekierkach, które wzięły udział w akcji "Serce od serca".

– Celem warsztatów było uszycie poduszek w kształcie serca dla osób zmagających się z rakiem piersi i po operacji węzłów chłonnych. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, pomaga zmniejszyć napięcie barku, chroni przed przypadkowymi uderzeniami, pomaga w łagodzeniu obrzęku. Poduszki są szyte zgodnie z najwyższymi standardami. Materiały i wypełnienie do poduszek są nowe, zdekatyzowane, z najlepszej jakościowo bawełny – wyjaśnia Anna Dudzińska, koordynatorka akcji i radna gminy Kostrzyn.

Wszystkie wykonane poduszki trafią na oddział Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu oraz innych szpitali i ośrodków zdrowia.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.