Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę na stadionie średzkim już po raz jedenasty odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. We wszystkich kategoriach zarówno żeńskich jak i męskich najlepsi okazali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzykosach.

W zawodach wzięło udział w sumie 16 drużyn w dwóch grupach wiekowych (12-15 lat i powyżej 15. roku życia), wyłonionych w eliminacjach gminnych. Przyszli strażacy musieli zmierzyć się w biegu sztafetowym oraz w ćwiczeniach bojowych, które polegały na grupowym rozwinięciu i połączeniu strażackiego węża na czas, a także trafieniu odpowiednim strumieniem wody do celu.

Najlepsi okazali się reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzykos, którzy zwyciężyli we wszystkich czterech kategoriach. Drugie miejsce w kategorii żeńskiej 12-15 lat zajęło OSP Sulęcin, a wśród chłopaków OSP Klęka. W kategorii żeńskiej powyżej 15 lat drugie miejsce zajęło OSP Sulęcin, a w kategorii męskiej powyżej 15 lat - OSP Murzynowo Leśne.

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w ramach Dni Powiatu Średzkiego. Podczas imprezy średzianie mogli skosztować domowych ciast przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, a na najmłodszych czekały dmuchańce i eurobunge.

Wyniki:

Kategoria żeńska 12-15 lat:
1. OSP Krzykosy
2. OSP Sulęcin
3. OSP Klęka
4. OSP Kępa Wielka

Kategoria męska 12-15 lat:
1. OSP Krzykosy
2. OSP Klęka

Kategoria żeńska powyżej 15 lat:
1. OSP Krzykosy
2. OSP Sulęcin
3. OSP Mączniki
4. OSP Klęka

Kategoria męska powyżej 15 lat:
1. OSP Krzykosy
2. OSP Murzynowo Leśne
3. OSP Mączniki
4. OSP Zaniemyśl
5. OSP Murzynowo Kościelne
6. OSP Klęka

Galeria

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.