Koalicja Obywatelska w wyborach do Senatu stawia na Pawła Arndta (pierwszy z prawej) Koalicja Obywatelska w wyborach do Senatu stawia na Pawła Arndta (pierwszy z prawej) Fot. archiwum

Wybory: Koalicja Obywatelska stawia na Pawła Arndta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koalicja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata w wy-borach do Senatu w okręgu obejmującym powiat średzki. Będzie nim dotychczasowy poseł, gnieźnianin Paweł Arndt.

Powiat średzki wchodzi w skład okręgu wyborczego nr 92 obejmującego powiaty: gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski, wrzesiński. Obecnie senatorem jest inny gnieźnianin – Robert Gaweł z PiS-u. Koalicja Obywatelska chce odbić teren. Sta-wia na Pawła Arndta, doświadczonego parlamentarzystę.

W czwartek na Starym Rynku Arndt zwołał konferencje prasową. Towarzyszyli mu lider listy wyborach do sejmu poseł Tomasz Nowak, kandydat do Sejmu z powiatu średzkiego Piotr Kubisiak oraz szefowa średzkiej PO Jadwiga Wieland.

– Paweł do tej pory był razem ze mną w Sejmie. Decyzja o jego starcie do Senatu pozwala połączyć siły. Środę będziemy chcieli reprezentować z dwóch stron: Paweł w Senacie, ja w Sejmie – mówił poseł Nowak.– Przede wszystkim chcieliśmy poinformować, że dwa dni temu zarejestrowaliśmy nasze listy w wyborach do parlamentu: lista poselska to 18 nazwisk i jedno nazwisko w wyborach do Senatu – mówił Arndt.

– Obecnie mamy troje posłów w tym 9-mandatowym okręgu. Mamy nadzieję, że co najmniej te trzy mandaty utrzymamy. Jeśli utrzymamy te trzy mandaty, to jest szansa, że jeden z tych mandatów otrzyma przedstawiciel Środy Wlkp. – stwierdził kandydat na senatora. Kandydaci zapowiedzieli, że chcą po-wołać specjalny parlamentarny zespół ds. Wielkopolski.

– Po to, żeby w Sejmie i Senacie była reprezentowana w sposób podwojony. Będziemy zapraszać ministrów, będziemy zapraszać rządzących i parlamentarzystów z każdej opcji, aby reprezentować problemy regionu i je skutecznie poprzez lobbing rozwiązywać – zapowiedzieli zgodnie kandydaci.

Jaka dodał Nowak na posiedzenie zespołu będą zapraszani m.in. samorządowcy z województwa, aby przedstawiać parlamentarzystom problemy, z jakimi się borykają. Koalicja Obywatelska przedstawiła też sześć głównych punktów programowych: wolność i demokracja, wyższe płace, zdrowie, seniorzy, edukacja oraz czyste powietrze-nowa energia.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.