Kandydata Ostrowskiego wspierają średzcy radni PiS Kandydata Ostrowskiego wspierają średzcy radni PiS Fot. Tomasz Małecki

Wybory: Obwodnica i rezonans - dwójka Ostrowskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poseł Krzysztof Ostrowski z Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz w ciągu kilku dni pojawił się w Środzie. W zeszłym tygodniu podsumował kadencję. Zaś w poniedziałek przedstawił swój program wyborczy.

Składa się on z pięciu punktów: sprawiedliwa transformacja energetyczna Wielkopolski Wschodniej, fundusze na szpitale powiatowe, lepsza dostępność do diagnostyki medycznej, po-prawa infrastruktury drogowej i geotermia w Kole. Z tzw. piątki Ostrowskiego tylko dwa punkty dotyczą bezpośrednio Środy Wlkp.

– Będę wspierał działania zarządców dróg w pozyskiwaniu funduszy rządowych na infrastrukturę drogową, m.in. budowę mostu przez Wartę w gminie Krzymów, budowę wschodniej obwodnicy Środy Wlkp., realizację trzeciego etapu obwodnicy południowej Śremu, a także szereg innych, potrzebnych mieszkańcom inwestycji – zapowiedział poseł. Drugi punkt to fundusze dla szpitali powiatowych.

– Szpital Średzki stara się o pozyskanie dodatkowych środków na zakup rezonansu magnetycznego. Chcę w tym pomóc i staram się o pieniądze z rezerwy ministerialnej – przypomniał poseł.

Jednak jak zaznaczył nie jest to łatwe zadanie.
– Jest okres wyborczy i wszyscy posłowie staramy się pomóc. Ale pokazuje to kierunek mojego działania. Będę wspierał zarządy wszystkich szpitali z naszego regionu w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na rozwój i modernizację. Wszyscy mieszkańcy okręgu powinni mieć bowiem możliwość leczenia się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych szpitalach – dodał.

Ostrowski sceptycznie podszedł do pomysłu posła Tomasza Nowaka, kandydata Koalicji Obywatelskiej, który zaproponował stworzenie parlamentarnego zespołu ds. Wielkopolski.

– W sytuacji kiedy rządzi jedna partia, a opozycja wypowiada jej tzw. wojnę totalną, to decydujące znaczenie będą miały uzgodnienia wszystkich posłów rządzących, mam nadzieję, że PiS-u. Inaczej to jest fikcja i oszukiwanie wyborców. Oni (PO – przyp. red.) atakowali nas w wielu sprawach, więc logika wojny totalnej opozycji jest sprzeczna z takimi deklaracjami – uznał Ostrowski. – Będzie współpraca po wyborach, jeśli opozycja zmieni retorykę – zakończył.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.