Szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz w towarzystwie Mirosławy Kaźmierczak (druga z lewej) oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich Szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz w towarzystwie Mirosławy Kaźmierczak (druga z lewej) oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich Fot. Tomasz Małecki

Wybory: Kosiniak-Kamysz popiera Mirkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz we wtorek przyjechał do Środy Wlkp. Szef ludowców udzielił wsparcia Mirosławie Kaźmierczak, średziance, która startuje w wyborach do Sejmu z listy PSL Koalicja Polska.

Szef ludowców najpierw spotkał się dziennikarzami na Starym Rynku. Potem spotkał się z członkami partii oraz członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich. Tam, jak każde spotkanie PSL-u, rozpoczęło się odśpiewaniem „Roty”. Tym razem wszystkich czterech zwrotek.

– Cieszę się, że zaśpiewano czwartą zwrotkę. Ona jest przesłaniem bardzo ważnym. Tam jest bardzo ważne dla mnie zdanie: „nie pójdziem żywo w trumnę”. Ono dla mnie znaczy, że nie wolno się poddawać. Nawet jak wiatr ci wieje w twarz to znaczy, że twarz jeszcze masz. I mamy twarz i możemy spokojnie patrzeć w lustro – perorował Kosiniak-Kamysz.

Przypomniał też najważniejsze punk-ty programu PSL-u: emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców i program Własny Kąt.

Naszym celem jest Polska, w której najważniejszy jest szacunek dla drugiego człowieka, w której nikt nie czuje się dyskryminowany, a głos każdego Polaka jest słyszany i słuchany. Polska bez obrażania, wytykania palcem czy dzielenia na dobrych i złych – mówił prezes ludowców.

Kosiniak-Kamysz dodał, że wszystkie organizacje pozarządowe: Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Ludowe Zespoły Sportowe – wszystkie stowarzyszenia i społeczności mają miejsce w naszym programie – zapewniał.

Zaapelował też o poparcie kandydatury Mirosławy Kaźmierczak.

– My się z Mirką lubimy. Jestem tu-taj, bo już to dawno obiecałem Mirce. A ja dotrzymuje słowa. Dlatego proszę o poparcie dla niej. Bo to aktywna kobieta. Znana działaczka, była radna sejmiku województwa, a także szefowa Forum Kobiet Polskich.Skrytykował też pomysły PiS-u dotyczące min. zwiększenia składek ZUS--u:– Nie mogę się na to zgodzić. To populistyczne pomysły, za które zapłacą przedsiębiorcy. Dlatego konieczny jest dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców – stwierdził.

Na koniec dodał, że PSL opowiada się m.in.: za obligatoryjnymi wiążącymi referendami, głosowaniem przez internet, dekoncentracją administracji oraz powszechnymi wyborami: Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.