Firma Enea nie wysyła akwizytorów lub przedstawicieli handlowych do domów. Firma Enea nie wysyła akwizytorów lub przedstawicieli handlowych do domów. www.kalkulatorybudowlane.pl

Środa: Uwaga na oszustów!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła informacja o mężczyznach, którzy podają się za pracowników firmy energetycznej.

Wiadomość została opublikowana na facebookowym profilu Spotted: Środa Wielkopolska, a następnie udostępniona na grupie Mieszkańcy Powiatu Średzkiego. - Po domach w Środzie krąży dwóch mężczyzn, którzy podają się za pracowników firmy Enea. Twierdzą, że Enea wysyłała list odnośnie tego, jaką decyzję podejmujemy w sprawie zmiany taryfy, a że nie otrzymali odpowiedzi, to przyszli i oczekują odpowiedzi teraz – napisała jedna z mieszkanek Środy.

Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do biura prasowego wspomnianej firmy energetycznej - Enea nie wysyła akwizytorów czy też przedstawicieli handlowych do domów klientów indywidualnych w celu zawarcia umowy lub przedstawienia oferty. Jeżeli ktoś z Enei odwiedza klientów w domu, to jest to wyłącznie inkasent albo pracownik techniczny – poinformowała nas Berenika Ratajczak z departamentu public relations i komunikacji w Enei.

Prawdą jest jednak, że Enea wysyła pisma do niektórych klientów. I prawdopodobnie na tej podstawie wspomniani mężczyźni chcieli wprowadzić w błąd odwiedzanych mieszkańców. - Do części z naszych klientów wysłaliśmy pisma zawierające aneks do umowy, który zmienia ceny i stawki opłat za energię elektryczną zgodnie z przepisami ustawy o cenach prądu. Dotyczy to klientów, którzy 30 czerwca 2018 r. nie mieli podpisanej umowy z Eneą, a z innym sprzedawcą energii elektrycznej. Nasi obecni klienci mogą zaproponowane ceny i stawki zaakceptować lub zgodnie z przepisami ustawy mają prawo wyrazić sprzeciw zmianie warunków umowy, wysyłając list z adnotacją ustawa-sprzeciw na wskazany w piśmie adres Enei – wyjaśnia Berenika Ratajczak.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, często zdarza się, że akwizytorzy reprezentują zupełne inne firmy, które w żaden sposób nie są związane z Eneą. W ten sposób próbują namówić do zmiany sprzedawcy energii, czyli podpisania nowej umowy. Problem ten dotyczy nie tylko Enei, ale też innych renomowanych firm energetycznych w Polsce.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA