Drogi: W ciągu jednego dnia czterech kierowców straciło prawa jazdy za szybką jazdę Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Drogi: W ciągu jednego dnia czterech kierowców straciło prawa jazdy za szybką jazdę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek policjanci z grupy „Speed” przeprowadzili kontrole na drogach o największym natężeniu ruchu. Czterech kierowców straciło prawa jazdy, a 55 osób zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali również jednego pijanego kierowcę.

Funkcjonariusze z grupy „Speed” we wtorek przeprowadzili kontrole na krajowej „jedenastce” oraz wojewódzkiej „432”.

– Policjanci pracujący w ramach tego zespołu tylko w jeden dzień skontrolowali ponad 60 kierowców. W 55 przypadkach kontrola zakończyła się mandatem za przekroczenie prędkości. W trzech zatrzymaniem prawa jazdy za jazdę ponad „setką” w terenie zabudowanym. Zatrzymaliśmy również jednego kierowcę pod wpływem alkoholu. Działania będą powtarzane. Chcemy zrobić wszystko, by utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa na naszych drogach – zaznacza komisarz Marcin Puzicki, naczelnik ruchu drogowego średzkiej policji.

Grupa „Speed” to wyselekcjonowani z najlepszych policjanci ruchu drogowego, wybrani z wydziałów z całej Wielkopolski. W skład tej specjalnej grupy weszli również funkcjonariusze ze średzkiej drogówki. Celem zespołu jest eliminacja kierowców stwarzających bardzo niebezpieczne sytuacje na drodze.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA