W sierpniu na średzkich drogach doszło w sumie do 7 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy W sierpniu na średzkich drogach doszło w sumie do 7 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy Fot. Policja

Powiat: Dziesięcioro rannych na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzka drogówka podsumowała sierpień na drogach powiatu. W sumie doszło do 50 zdarzeń drogowych, w tym 7 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Zatrzymanych zostało ośmiu kierowców za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

W ubiegłym miesiącu na drogach powiatu średzkiego doszło w sumie do 8 wypadków, w których 9 osób zostały rannych. Policjanci odnotowali 43 kolizje drogowe.

Od początku roku do końca sierpnia doszło łącznie do 57 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 75 zostało rannych. W ciągu ośmiu miesięcy doszło w sumie do 356 kolizji drogowych.

Jak informuje średzka drogówka najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych w sierpniu to: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (10 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (8 zdarzeń), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (6 przypadków) czy nieprawidłowe cofanie pojazdu (7 zdarzeń).

W sierpniu policjanci odebrali prawa jazdy ośmiu kierowcom za prowadzenie samochodu na tzw. podwójnym gazie. Ponadto ukaranych zostało 12 nietrzeźwych rowerzystów. Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano na terenie miasta Środa – 16 zdarzeń, w tym dwa wypadki, w których 2 osoby zostały ranne.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA