Ścigana przez grecką prokuraturę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest ścigana przez grecki wymiar sprawiedliwości za rzekome przestępstwa podatkowe. Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania opuściła areszt śledczy w Środzie i została wydana greckiej prokuraturze. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące tej decyzji.

O sprawie informuje Radio Poznań. Według relacji dziennikarzy, grecka prokuratura ściga mieszkankę Konina za rzekome przestępstwa podatkowe sprzed 20 lat. Kobieta miała narazić grecki skarb państwa na ponad 800 tysięcy strat, jednak mieszkanka Konina nie przyznaje się do winy. Jak mówi jej pełnomocnik, kobieta nigdy nie prowadziła firmy w Grecji.

Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny przychyliły się do wniosku greckiej prokuratury o przekazanie kobiety na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Okazało się jednak, że to nie kończy sprawy. Rzecznik Praw Obywatelskich złożył kasację do Sądu Najwyższego. Jak mówi Tomasz Rychlicki z biura RPO w wypowiedzi dla Radia Poznań, pojawiają się wątpliwości, czy wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydała grecka prokuratura czy sąd. - Ma to istotne znaczenie, bo jedynie organ sądowy może wydać Europejski Nakaz Aresztowania. Wykonanie orzeczenia o wydaniu kobiety nie stoi na przeszkodzie rozpoznaniu kasacji – dodaje Tomasz Rychlicki.

Według informacji Radia Poznań kobieta opuściła średzki areszt śledczy w piątek 23 sierpnia. Wcześniej rodzina kobiety chciała wstrzymać deportację kobiety do Grecji ze względu na jej stan zdrowia. Lekarz wskazywał na wykryte tętniaki. To nie wstrzymało decyzji polskiego sądu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA