Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)
Michał Jurga na facebookowym profilu Narodowej Środy przekonuje do głosowania na siebie Michał Jurga na facebookowym profilu Narodowej Środy przekonuje do głosowania na siebie Fot. fb/Narodowa Środa

Wybory: Znamy już wszystkich kandydatów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Znamy już niemal wszystkich kandydatów do parlamentu ze Środy Wlkp. Wystawią więcej niemal wszystkie najważniejsze komitety.

Potwierdziły się informacje podane przez nas kilka tygodnia temu. Wicestarosta Małgorzat Wiśniewska-Zabłocka będzie kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wicestarosta zajmie na liście dalekie 12. miejsce.

Znamy już także miejsca z których wystartują średzcy kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Barbara Kubiak zajmie 8. miejsce na liście. Zaś Piotr Kubisiak będzie kandydował z 13. pozycji.

Kandydata do Sejmu wystawi także komitet wyborczy SLD Lewica. W wyborach wystartuje Krystyna Kubicka-Sztul. I nawet jak się nie dostanie do Sejmu, to właśnie ona może być największym zwycięzcą tych wyborów. Przypomnijmy, że startował ona w zeszłorocznych wyborach do sejmiku województwa. Zdobył drugi wynik. Wtedy wygrał były poseł Tadeusz Tomaszewski. Jeśli teraz powróci on na Wiejską, wtedy zwolni miejsce dla średzianki w sejmiku województwa.

Kandydatką PSL-u będzie Mirosława Kaźmierczak, była radna sejmiku województwa. Wystartuje ona z wysokiego, trzeciego miejsca.

Środa będzie miała też swojego kandydata do Senatu. Prezes stowarzyszenie Narodowa Środa Michał Jurga został kandydatem do wyższej izby parlamentu z komitetu wyborczego Konfederacja Wolność.

Przypomnijmy, że wyborach do Senatu mieszkańcy Środy głosować będą na kandydatów z powiatów śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego i słupeckiego. W wyborach do Sejmu okręg ten jest powiększony o tereny byłego województwa konińskiego.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ