Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)
Prace związane z usuwaniem azbestu powinny zakończyć się w październiku Prace związane z usuwaniem azbestu powinny zakończyć się w październiku Fot. Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

Powiat: Usuwają azbest z dachów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwają prace związane z demontażem i unieszkodliwianiem wyrobów budowlanych zawierających azbest. Projekt jest nadzorowany przez Starostwo Powiatowe.

Wnioski o udział w realizacji przedsięwzięcia „Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu średzkiego w 2019 roku" przyjmowane były w Starostwie od 1 kwietnia do 5 lipca 2019 r. Łącznie w ramach ogłoszonego naboru złożono ze wszystkich gmin powiatu średzkiego 101 wniosków. W dniu 19 czerwca 2019 roku została podpisana umowa z wykonawcą prac w zakresie demontażu i unieszkodliwiania wyrobów budowlanych zawierających azbest z firmą: AM Trans Progres. Koszt demontażu i unieszkodliwienia tony wyrobów zawierających azbest wynosi 530 zł brutto. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 4 października 2019 r.

Zadanie pod nazwą „Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu średzkiego w 2019 roku"jest realizowane w ramach programu „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Powiatu Średzkiego na lata 2010-2032" i polega na usuwaniu i unieszkodliwianiu odpadów o materiały izolacyjne zawierające azbest oraz materiały budowlane zawierające azbest, powstałych przy likwidacji lub wymianie pokryć dachowych lub elewacji z obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu średzkiego.

Finansowaniu podlegają koszty związane z: usuwaniem (demontażem) elementów obiektów budowlanych zawierających azbest, zabezpieczeniem folią, przygotowaniem do transportu i załadunkiem i transportem i przekazaniem odpadów na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie tego rodzaju odpadów.
Koszty poniesione przez Powiat nie mogą przekroczyć 4 tys. zł dla jednego wnioskodawcy.

W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są finansowane koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych i elewacji. Środki na finansowanie przedsięwzięcia pochodzą z budżetu powiatu oraz budżetów gmin wchodzących w skład Powiatu Średzkiego. Środki z budżetu powiatu na rok 2019 wynoszą 47 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ