Drogi: Kilku następnych kierowców jechało na "podwójnym gazie" Fot. Policja

Drogi: Kilku następnych kierowców jechało na "podwójnym gazie"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minął kolejny tydzień i znów znaleźli się kierowcy, którzy je-chali zbyt szybko i utracili pra-wa jazdy. Co jeszcze wydarzyło się na drogach? Przedstawiamy kronikę policyjną.

We wtorek 6 sierpnia po godz. 19:00 na ul. Kilińskiego, 44-letni kierowca citroena podczas włączania się do ruchu nie dostosował się do zna-ku „ustąp pierwszeństwa przejazdu” w wyniku czego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Sprawę skierowano do sądu.

W środę 7 sierpnia po godz. 21:00 w Kruczynku (gm. Nowe Miasto) dzielnicowy zatrzymał kierowcę opla corsa. Był on pod wpływem alkoholu i miał 1,28 promila w organizmie. Sprawcą był 51-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto.

W czwartek 8 sierpnia po godz. 14:00 na prostym odcinku drogi w Pierzchnie, 41-letni mieszkaniec powiatu średzkiego kierując samo-chodem marki hyundai nie zachował bezpiecznej odległości podczas wykonywania manewru omijania 12-letniej rowerzystki. Dziewczyn-ka została ranna, a sprawcę ukarany mandatem.

Tego samego dnia po godz. 12:00 na ul. Kórnickiej, mieszkanka Środy kierując rowerem poruszając się drogą pieszo-rowerową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki mazda, który zjeżdżał ze skrzyżowania o ruchu okrężnym. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka upadła i doznała obrażeń powyżej siedmiu dni.

Po godz. 21:00 na drodze krajowej nr 11 w Koszutach, kierujący pojazdem ciężarowym marki man z naczepą jadąc z kierunku Poznania w kierunku Jarocina nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu marki opel zafira i doprowadził do zderzenia.

W piątek 9 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 432 w Zaniemyślu, mieszkanka Śremu kierująca Subaru jadąc od strony Śremu w kierunku Zaniemyśla na prostym odcinku drogi utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wpadła do przydrożnego rowu.

W sobotę 10 sierpnia w Tadeusze-wie zatrzymano kierowcę alfę romeo, który jechał z prędkością 101 km/h. Prawo jazdy zostało zatrzymane na trzy miesiące. Dzień później na ul. Kórnickiej ten sam los spotkał kierującego oplem corsa, który na liczniku miał 114 km/h.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.