Kleszczewo: W Tulcach i Nagradowicach powstanie kanalizacja Fot. Urząd Gminy Kleszczewo

Kleszczewo: W Tulcach i Nagradowicach powstanie kanalizacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Marszałkowski przeznaczy ze środków unijnych ponad 3,6 mln zł na budowę i modernizację sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w Nagradowicach i Tulcach w gminie Kleszczewo.

W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy etapy. Pierwszy z nich, polegający na wybudowaniu  sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Średzkiej, Gospodarczej, Kasztanowej i Sportowej w Tulcach został już zrealizowany w 2015 r., ale dopiero teraz gmina otrzyma dofinansowanie. Drugi etap zakłada budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Nagietkowej w Tulcach. W ramach projektu zmodernizowana zostanie również sieć wodociągowa i kanalizacyjna w Nagradowicach.

Całkowita wartość projektu to 7 019 260,82 złotych, z czego 3 638 031,50 zł pochodzi z dofinansowania w ramach w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020. Inwestycja jest realizowana przez Zakład Komunalny w Kleszczewie sp. z o.o.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.