15 rannych, 9 nietrzeźwych, 10 wypadków - lipiec na drogach powiatu średzkiego 15 rannych, 9 nietrzeźwych, 10 wypadków - lipiec na drogach powiatu średzkiego Fot. Policja

Drogi: Piętnaście osób zostało rannych, dziewięciu kierowców straciło „prawko”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu na drogach w powiecie średzkim doszło do 54 zdarzeń drogowych, w których 15 osób zostało rannych. Dziewięciu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

W ubiegłym miesiącu na średzkich drogach miało miejsce w sumie 10 wypadków drogowych, w których łącznie 15 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali 44 kolizji drogowych.

Od początku roku do końca lipca doszło łącznie do 50 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 66 zostało rannych.

Jak informuje średzka drogówka najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych w lipcu to: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (10 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (6 zdarzeń), nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (8 zdarzeń), nieprawidłowe omijanie (2 przypadku) oraz niewłaściwe cofanie pojazdu (2 zdarzenia).

Aż 13 zdarzeń drogowych odnotowano na terenie drogi krajowej nr 11. W wyniku wypadków na „jedenastce” trzy osoby zostały ranne. Z kolei na terenie samego miasta Środa Wielkopolska doszło do 19 zdarzeń drogowych.

W lipcu policjanci odebrali prawa jazdy dziewięciu kierowcom za prowadzenie samochodu na tzw. podwójnym gazie. Ponadto zatrzymanych zostało 9 nietrzeźwych rowerzystów.

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.