Nawet na 85 proc. zwrotu kosztów związanych z zakupem i montażem kolektorów słonecznych mogą liczyć mieszkańcy Gminy Kleszczewo. Nawet na 85 proc. zwrotu kosztów związanych z zakupem i montażem kolektorów słonecznych mogą liczyć mieszkańcy Gminy Kleszczewo. Fot. Shutterstock.com

Kleszczewo: Gmina dofinansuje panele słoneczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet na 85 proc. zwrotu kosztów związanych z zakupem i montażem kolektorów słonecznych mogą liczyć mieszkańcy Gminy Kleszczewo.

Jest to możliwe dzięki realizacji projektu „Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Kleszczewo oraz Krzykosy”, w ramach którego istnieje możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości 85 proc. całkowitych kosztów netto zakupu i montażu kolektorów słonecznych.

Na dofinansowanie mogą liczyć mieszkańcy, którzy dokonali instalacji solarnej w wariancie z zasobnikiem na CWU o pojemności 250 lub 350 litrów, dedykowany dla gospodarstw domowych liczących do pięciu mieszkańców lub dla liczących co najmniej sześciu domowników.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie muszą złożyć w Urzędzie Gminy w Kleszczewie (pokój nr 3 lub Sekretariat pok. nr 16) stosowny wniosek oraz deklarację uczestnictwa. Wnioski rozpatrywane są według kolejności zgłoszeń.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.