Nowe Przedszkole Miejskie powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 Nowe Przedszkole Miejskie powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 Wiz. Urząd Miejski w Kostrzynie

Za rok mali kostrzyniacy pójdą do nowego przedszkola

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W połowie przyszłego roku ma zostać oddane do użytku nowe Przedszkole Miejskie, które powstaje przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie.

Nowe kostrzyńskie przedszkole powstaje przy ul. Powstańców Wielkopolskich, za orlikiem. Obiekt znajdzie się na działce o powierzchni 2985 m kw. Dwukondygnacyjne przedszkole będzie miało 7 sal, zaplecze sanitarne i techniczne oraz plac zabaw.

– W 2014 roku w wyniku przeprowadzonego naboru do Przedszkola Publicznego nie dostało się kilkadziesiąt dzieci. Dlatego od samego początku naszej działalności robiliśmy wszystko, aby tamta sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wyprowadziliśmy ponadto oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Piasta poprawiając warunki pracy i nauki dla dzieci i nauczycieli oddziałów szkolnych. Zaadaptowaliśmy budynek przedszkolny na Osiedlu Grunwaldzkim jako filię Przedszkola Publicznego. Poprzez remonty toalet i sal poprawiliśmy warunki w budynku przy ulicy Średzkiej. W międzyczasie zaproponowaliśmy budowę nowego budynku przedszkola publicznego i decyzją Radnych poprzedniej kadencji budowę i prowadzenie takiego przedszkola w Kostrzynie powierzono prywatnemu operatorowi wyłonionemu w drodze konkursu. Nowy, piękny i nowoczesny obiekt przyjmie przedszkolaków z gminy Kostrzyn już 1 września 2020 roku – wskazuje Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Inwestycja będzie kosztować ok. 8 mln zł i realizuję ją PPHU Mateo ze Swarzędza. Zakończenie budowy planowane jest w połowie przyszłego roku.

Obecne Przedszkole Miejskie "Jacek i Agatka" będzie funkcjonować nadal. Nowy obiekt pozwoli na "odchudzenie" mocno obciążonej placówki przy ul. Średzkiej.

– Przedszkole Miejskie przy ulicy Średzkiej i Grunwaldzkiej z dzisiejszych 11 oddziałów zmniejszy się do 5-6. Zmniejszenie ilości oddziałów w Przedszkolu Miejskim przy ulicy Średzkiej pozwoli też na kontynuowanie gruntownego remontu i przebudowę tego obiektu. Po 30 latach wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy zabawki i urządzenia na placu zabaw, w tym roku odświeżymy elewację, a w następnych latach planowane są remonty wnętrza – zaznacza wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.