Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym to utrata prawa jazdy. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym to utrata prawa jazdy. Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Jechał 114 km/h - stracił prawo jazdy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny oraz 10 punktów karnych po tym, jak jadąc ulicą Jerzego Popiełuszki przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h.

W minioną środę, 3 lipca policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali 28-letniego kierowcę Renault, który na północnej obwodnicy Środy, tzw. północnej ramie miasta jechał z prędkością 114 km/h. – Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został ukarany wysokim mandatem karnym oraz za powyższe wykroczenie przypisano do jego konta 10 punktów karnych. Dodać należy, że w ostatnich dniach w opisanym rejonie policjanci ukarali mandatami ponad 20 kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością pomiędzy 50 a 100 km/h – wyjaśnia asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej. Policjanci przypominają, że ulica Jerzego Popiełuszki nie tylko znajduje się w obszarze zabudowanym. Jak podkreśla szef drogówki podkom. Marcin Puzicki, jest to teren rekreacyjny, więc należy zrobić wszystko, by piesi i rowerzyści czuli się tu bezpiecznie.

Dodajmy, ze w ostatnich dniach na obwodnicy funkcjonariusze skontrolowali blisko 60 aut. W 44 przypadkach powodem kontroli było popełnione przez kierowcę wykroczenie drogowe. Aż w połowie przypadków była to nadmierna prędkość. Ponadto zdarzały się przypadki jazdy bez pasów czy niesprawnym pojazdem. Policjanci wskazują, że w tym rejonie miasta kierowcy mają średnio na liczniku 70-90 km/h. Kierowcy, którzy złamali przepisy zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 do 300 złotych oraz punktami karnymi.

Pozostałe zdarzenia poniżej.

1 lipca, godz. 19:20 Chwałkowo. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w Chwałkowie volkswagena passata. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości pojazdu w obszarze zabudowanym o 55 km/h-105/50 km/h.

2 lipca, godz. 15:12 Środa Wlkp., ul. Hallera. Mieszkaniec powiatu średzkiego na drodze publicznej kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy WRD KPP Środa Wlkp. Został ukarany mandatem.

2 lipca, godz. 16.03, Szlachcin. Mieszkaniec powiatu średzkiego na drodze publicznej kierował motorowerem marki Aprilla znajdując w stanie nietrzeźwości tj. 0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

3 lipca, godz. 15.30, Chocicza gm. Nowe Miasto. Mieszkaniec powiatu średzkiego na drodze publicznej kierował motorowerem marki Rich będąc w stanie nietrzeźwości - 0,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp. Zatrzymany na gorącym uczynku przez dzielnicowych PP w Nowym Mieście nad Wartą. Postępowanie prowadzi KPP Środa Wlkp.

4 lipca, godz. 7.48, Brodowo DK11. Kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN z przyczepą nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego zestawu ciężarowego: ciągnik siodłowy IVECO z naczepą, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Wprowadzono ruch wahadłowy. Sprawca ukarany mandatem karnym.

6 lipca, godz. 08:50, Tadeuszewo. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50,8 km/h (100,8/50).

7 lipca, godz.17:30, Janowo. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Punto, którego kierująca w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o 58km/h tj. 108/50km/h. Zatrzymano prawo jazdy.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA