W tym roku zostanie wyremontowany odcinek drogi z Murzynowa Kościelnego do Zberek (gm. Dominowo). W tym roku zostanie wyremontowany odcinek drogi z Murzynowa Kościelnego do Zberek (gm. Dominowo).

Drogi powiatowe do przebudowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele wskazuje na to, że dojdzie do przebudowy dwóch dróg powiatowych, które uzyskały zewnętrzne dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy, że w maju pojawiła się lista rankingowa dróg, które uzyskały dofinansowanie z rządowego programu. Były to wnioski, które składano we wrześniu 2018 roku, czyli jeszcze przed wyborami samorządowymi. Dotacje mogą uzyskać dwie drogi: Zberki-Murzynowo Kościelne, a także Chwalęcin-Szypłów i Klęka-Żerków na odcinku Szypłów-granica powiatu (etap pierwszy to odcinek drogi między Chwalęcinem i Szypłowem). Droga między Zberkami i Murzynowem Kościelnym miała kosztować 5 082 279 (dofinansowanie: 2 541 140 zł), a pomiędzy Chwalęcinem i Szypłowem – 7 136 945 zł (dotacja: 3 568 472 zł). Nie było jednak pewne, czy samorządy znajdą pieniądze na sfinansowanie inwestycji. Wiele jednak wskazuje na to, że obie inwestycje uda się zrealizować.

W piątek 14 czerwca otwarto oferty w przetargu na wykonanie nakładki asfaltowej na drodze Zberki – Murzynowo Kościelne na odcinku o długości nieco ponad 2 km. W zakres przedmiotu zamówienia wchodziły: wykonanie frezowania profilującego, warstwy wyrównawczej z mieszanki mineralno bitumicznej, warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno bitumicznej, poboczy z kruszywa, a także odtworzenie rowów przydrożnych. Najtańsza oferta należy do firmy Zakład Drogowo-Transportowy Sławomira Begiera z Nekli (958 tys. zł) i jest korzystniejsza niż wstępny kosztorys inwestycyjny (1 178 267 zł). Nie jest wykluczone, że w tym roku uda się wykonać remont kolejnej z dróg w gminie Dominowie. Obecnie rozważana jest ul. Średzka w Dominowie lub odcinek drogi od Dębicza w stronę Chłapowa.

Jak poinformował nas starosta Ernest Iwańczuk, w tym roku zostaną też wyremontowane odcinki dróg w gminie Nowe Miasto. Dotacja na inwestycję ma zostać przekazana z gminnego budżetu, natomiast brakującą kwotę samorząd powiatowy wygospodaruje z wolnych środków. Ostateczna cena tej inwestycji będzie oczywiście znana po przeprowadzonym przetargu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.