Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Od początku czerwca prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości straciło 6 kierowców.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę na terenie naszego powiatu. Od początku czerwca br. funkcjonariusze WRD ze Środy zatrzymali 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o „50+”.

Dzień Dziecka okazał się pechowy dla dwóch kierowców. Pierwszy z nich stracił prawo jazdy 53-letni mieszkaniec Środy, który kierując land roverem. Przekroczył on prędkość w terenie zabudowanym miejscowości Janowo o 60 km/h. Tego samego dnia 40 minut po południu prawo jazdy stracił kierowca renault kangoo. 47-latek prowadził pojazd w terenie zabudowanym miejscowości Tadeuszewo z prędkością 110 km/h. 2 czerwca wczesnym rankiem w tej samej miejscowości stracił prawo jazdy kierowca nissana. Mieszkaniec powiatu konińskiego przejeżdżał przez tę miejscowość mając na liczniku 104 km/h. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy podobnie jak zatrzymany w ten sam dzień 31-letni kierowca vw passata. Mieszkaniec średzkiej gminy w Janowie jechał z prędkością 106 km/h. Kilka dni później 9 czerwca prawa jazdy straciło kolejnych dwóch mężczyzn. Obydwoje wczesnym rankiem w Tadeuszewie. Tam 71-letni kierowca audi A3 miał na liczniku 107 km/g, a przejeżdżający chwilę później 34-latek z Kielc jechał bmw o 70 kilometrów więcej niż przewidują przepisy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

  • Link do komentarza Adam Adam 19 czerwiec 2019

    Bardzo dobrze niech łapią piratów drogowych. Drzewa powycinali to teraz jeden z drugim myśli że nic mu nie grozi.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA