×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

„Zastrzyk” gotówki otrzymają w maju emeryci i renciści. „Zastrzyk” gotówki otrzymają w maju emeryci i renciści.

"Trzynastka" dla emerytów i rencistów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Wielkopolsce ZUS wypłaci „13-stkę”, czyli jednorazowe świadczenie pieniężne (tzw. 13. Emeryturę), przeszło 700 tys. osób. W związku z tym majowe świadczenia emerytów i rencistów będą wyższe.

„Trzynastka” dla emerytów, czyli jednorazowe świadczenie w maju z programu Emerytura Plus otrzymają wszyscy emeryci i renciści w Polsce, czyli 9 milionów 800 tysięcy osób. Wysokość świadczenia to 1100 zł brutto, czyli 888 zł „na rękę” (netto). Pieniądze wypłacane „z urzędu”, a nie na wniosek, ZUS kieruje razem ze świadczeniem za maj. 13. emerytura przysługuje osobom z ustalonym prawem do świadczeń na dzień 30 kwietnia 2019 r.
Dodatkowe pieniądze otrzymają osoby uprawnione do: emerytury (pomostowej, okresowej kapitałowej, częściowej), renty z tytułu niezdolności do pracy (w tym dla inwalidów wojennych i wojskowych, renty wypadkowej, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, świadczenia cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych; nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego i zasiłku przedemerytalnego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.