Już niedługo, za pomocą programu online, będzie można złożyć wniosek o uzbrojenie działki. Już niedługo, za pomocą programu online, będzie można złożyć wniosek o uzbrojenie działki. screen mapy.geoportal.gov.pl

Wniosek o uzbrojenie działki przez internet

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już pod koniec kwietnia na stronie internetowej Powiatu Średzkiego (www.powiatsredzki.pl) ma zostać uruchomiony iGeoMap/ePODGiK – program, który zautomatyzuje prace geodezyjne, ale przede wszystkim posłuży inwestorom i mieszkańcom do przesyłania wniosków on-line o uzbrojenie terenu.

Podczas składania wniosku wnioskodawca będzie miał do dyspozycji możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych w portalu mapowym informacji ułatwiających jego lokalizację (tj. działek, budynków, ulic, punktów adresowych, ortofotomapy, itp.). Dla ułatwienia lokalizacji miejsca, którego dotyczy wniosek, będzie można wykorzystać dostępne w portalu mechanizmy wyszukiwania (na podstawie adresu, numeru działki, współrzędnych, itp.).
Po złożeniu wniosku i uiszczeniu stosownej opłaty, wniosek trafi do zespołu uzgadniania dokumentacji i koordynacji projektowanych sieci uzbrojenia terenu, gdzie przesłane dane będą sprawdzane i odpowiednio przygotowywane do przeprowadzenia narady koordynacyjnej. Pracownik ośrodka powiadomi właściwych gestorów sieci, aby mogli oni wyrazić swoją opinię. W wyniku narady powstanie protokół, o którym wnioskodawca będzie informowany drogą mailową i który po zakończeniu narady może pobrać ze swojego konta.
Protokół z narady może być automatycznie przesyłany do Wydziału Architektury, który korzysta z
takiego dokumentu na etapie wydawania pozwolenie na budowę.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.