1 lipca może skończyć działalność poznański PKS. 1 lipca może skończyć działalność poznański PKS.

Nie wesprą PKS-u

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Decyzję o likwidacji PKS-u prezydent Poznania uzależnia od partycypacji w jego kosztach poszczególnych powiatów. Zarząd Powiatu Średzkiego nie zaakceptował wysokości proponowanych dopłat.

Sugerowana przez miasto Poznań wysokość dopłaty, jaką miałby ponieść powiat średzki, opiewała na kwotę ok. 37 tys. zł. Zarząd powiatu nie zaakceptował jednak takiej propozycji.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji włodarze sprawdzili, jak wygląda sytuacja transportu publicznego w naszym rejonie. Odbyło się spotkanie starosty Ernesta Iwańczuka z wójtami gmin, na którym jednogłośnie stwierdzono, że w żadnej z gmin włodarze nie spodziewają się większych problemów w związku z ustaniem poznańskiego PKS-u. Każda z gmin przygotowuje się do sprawnego zastąpienia kursów.
Na zlecenie starosty w średzkich szkołach średnich została przeprowadzana także ankieta wśród uczniów dojeżdżających do szkół z pytaniem, z jakiego środka komunikacji korzystają. Okazało się, że tylko 31 uczniów korzysta z linii poznańskiego PKS-u, przy czym uczniowie ci mają również dostęp do bezpłatnej komunikacji powiatowej oraz do PKP.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.