W czwartek 28 marca została podpisana umowa partnerska między Lokalnymi Grupami Działania. W czwartek 28 marca została podpisana umowa partnerska między Lokalnymi Grupami Działania. LGD "Z Nami Warto"

Planują nowy szlak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lokalna Grupa Działania "Lider Zielonej Wielkopolski" współpracuje z dwoma innymi organizacjami nad utworzeniem nowego szlaku rowerowego.

Projekt zatytułowany "Rowerem przez historię" ma połączyć trzy piastowskie grody: w Gieczu, Grzybowie (pow. wrzesiński) i na Ostrowie Lednickim (pow. gnieźnieński). Poza Liderem Zielonej Wielkopolski w to przedsięwzięcie zaangażowane są dwie inne Lokalne Grupy Działania: "Z Nami Warto" i "Trakt Piastów". W najbliższym czasie projekt zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego i od decyzji tej instytucji zależeć będzie jego finansowanie.

Najbardziej widocznym elementem szlaku będzie ustawienie wiaty turystycznej w pobliżu sklepu w Gieczu. Znajdzie się przy niej stacja naprawcza rowerów. Wydana zostanie również mapa turystyczna szlaku i gadżety promocyjne. Dodatkowo będzie można skorzystać z mobilnej aplikacji. W ramach projektu zaplanowano także organizację dwóch rajdów gwiaździstych. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, projekt ma zostać zakończony w połowie 2020 roku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.