Prom nadal będzie funkcjonować w Dębnie nad Wartą. Prom nadal będzie funkcjonować w Dębnie nad Wartą. Wiadomości Wrzesińskie

Prom nie zniknie z Dębna

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zarząd Powiatu Średzkiego podjął pozytywną decyzję o chęci przejęcia zamówionego przez LUKS Sp. z o.o. promu do przeprawy przez Wartę w Dębnie.

Obecnie pracownicy starostwa zlecili kancelarii prawnej sprawdzenie pod względem formalno-prawnym możliwości przejęcia promu, który został zakupiony na podstawie przeprowadzonego zamówienia publicznego przez LUKS Sp. z o.o. Po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji na najbliższej sesji Rady Powiatu Średzkiego w dniu 25 kwietnia zostanie przedstawiony projekt realizacji zadania oraz zabezpieczenia na ten cel środków w budżecie na 2019 rok.

Dwie pobliskie gminy, czyli Nowe Miasto (w kwocie 10 tys. zł na rok przez cały okres trwania umowy) oraz Krzykosy (w kwocie 500 zł na miesiąc) potwierdziły swój udział w ponoszeniu kosztów działalności promu. Gmina Miłosław również wyraziła wstępną chęć pomocy finansowej.

Z władzami powiatu jarocińskiego oraz gminy Miłosław będą prowadzone jeszcze rozmowy dotyczące finansowania działalności promu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.