×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Starosta ma pomysł na "odświeżenie" Dni Powiatu Średzkiego. Starosta ma pomysł na "odświeżenie" Dni Powiatu Średzkiego.

Dni Powiatu w stylu retro

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Włodarze gminni i powiatowi już jakiś czas temu zapowiedzieli, że zarówno formuła Dożynek, jak i Dni Powiatu Średzkiego ulegnie zmianie. Co czeka nas, w zamian za koncerty gwiazd pop i disco polo?

Wiadomo, że imprezy mają mieć charakter zdecydowanie bardziej lokalny. W związku z tym możliwy jest powrót do festiwalu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej lub konkursu piosenki szkolnej. W gminach natomiast planowane jest „odświeżenie” występów artystycznych.
- Bardzo chciałbym, aby Dni Powiatu odbyły się w każdej gminie i to nie tylko w tych głównych miejscowościach, ale również w ościennych, mniejszych. Rozmawiałem już z dyrektorami Gminnych Ośrodków Kultury i zaproponowałem, aby „wymienili” się w tym roku planowaniem atrakcji w gminach. Często bywa bowiem tak, że mieszkańcy dobrze znają już przebieg lokalnych imprez. Warto więc wprowadzić małe nowości – zdradził plany starosta Ernest Iwańczuk.
Jeśli chodzi o obchody Dni Powiatu w samej Środzie, to włodarz powiatu ma już na nie pomysł.
- Ostatnio odbyłem spotkanie z właścicielem starego Fiata, który ma wielu znajomych posiadających takie pojazdy. Możliwe jest, aby około 50-60 starych aut przyjechało do naszego miasta z kierowcami przebranymi w stroje retro – tłumaczy starosta. Samochody stanęłyby na targowisku średzkim, w otoczeniu straganów z przedmiotami, jak na pchlim targu, gdzie mieszkańcy mogliby kupić warzywa, jajka, wędkę, packę na muchy i wiele innych. - Wszystkiemu towarzyszyłby grill z kiełbaskami, oranżada jak w latach 80. oraz foodtrucki retro – dodaje.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.