W pracę zaangażowali się przedstawiciele Zarządu Powiatu. W pracę zaangażowali się przedstawiciele Zarządu Powiatu. Michał Matelski

Rozpoczęła się wymiana podkładów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaczyna się walka z czasem przy remoncie torowiska na Średzkiej Kolei Powiatowej. W pracę obok kolejarzy zaangażowali się też przedstawiciele Zarządu Powiatu Średzkiego.

Remont polega na wymianie 450 podkładów na całej linii. To warunek niezbędny do prowadzenia ruchu między Środą i Zaniemyślem. Taki jest wniosek ostatniej przeprowadzonej kontroli. Pojawiły się też informacje, że średzka kolejka nie wyruszy na tory z początkiem maja. Ta informacja podana przez Towarzystwo Przyjaciół Kolejki "Bana" odbiła się szerokim echem.

- Mieszkańcy Środy, społecznicy, ludzie zainteresowani wspólnym dobrem, bardzo prosimy o pomoc każdego dnia, ale również w każdą sobotę! Możecie pomóc swoją pracą przy wymianie podkładów kolejowych. Od poniedziałku codziennie będzie pracować kilka osób, ale przyda się również Wasza praca popołudniami i w soboty - poinformował Michał Matelski, członek Zarządu Powiatu Średzkiego.

W sobotę 30 marca przy wymianie podkładów pracowało kilkanaście osób, w tym również starosta Ernest Iwańczuk i wspomniany Michał Matelski. Według naszych informacji, władzom powiatu zależy, aby ruch turystyczny na Średzkiej Kolei Powiatowej ruszył w maju. W piątek odbyło się spotkanie w tym temacie. Nie jest wykluczone, że kolejka jednak wyjedzie na tory właśnie na majówkę.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.