Policjanci zatrzymali sprawcę dwie godziny po dokonaniu rozboju. Policjanci zatrzymali sprawcę dwie godziny po dokonaniu rozboju.

Dokonał rozboju i szybko został złapany

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dwie godziny po dokonaniu rozboju 23-latek był już w rękach policjantów. Sprawę wykryli dzielnicowi z Nowego Miasta.

W poniedziałek 25 marca mężczyzna skontaktował się z dzielnicowym. Informował go, że na przystanku został pobity i okradziony. Funkcjonariusz wraz z drugim dzielnicowym zajęli się sprawą. Wiele wskazywało na to, że wymierzone ciosy w głowę i brzuch 22-latka były na tyle silne, że pokrzywdzony stracił na chwilę świadomość i sprawca miał czas ukryć się.

Dzielnicowi zaczęli ustalać świadków. Już dwie godziny po dokonaniu przestępstwa sprawca rozboju był w rękach policjantów. Okazał się nim młody mieszkaniec nowomiejskiej gminy. Dzielnicowi znaleźli go u znajomego. Tam też odnaleźli skradziony ofierze plecak i kurtkę. Mundurowi odzyskali utracone przedmioty i zwrócili je właścicielowi.

23-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty związane z dokonaniem rozboju. Za przestępstwo o tym charakterze kodeks karny przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.