Jubiler Bukowscy - PROMOCJA
Czy obiekt po Modenie zacznie pełnić nową funkcję? Czy obiekt po Modenie zacznie pełnić nową funkcję?

Mieszkania w Modenie?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dostanie 2 miliony złotych na adaptację budynku starej Modeny na 7 mieszkań m.in. dla osób z zaburzeniami psychicznymi lub wychowanków opuszczających pieczę zastępczą?

Projekt ma na celu przygotowanie obiektu po Modenie do świadczenia usług lokalnej społeczności w postaci mieszkań chronionych oraz wspomaganych. Jest odpowiedzią na problem braku mieszkań chronionych i wspomaganych w gminach powiatu średzkiego, m.in. dla osób z zaburzeniami psychicznymi lub wychowanków opuszczających pieczę zastępczą.
Wsparcie prowadzone pod kierunkiem specjalistów w ramach mieszkania chronionego treningowego przygotuje osoby niepełnosprawne do częściowej lub całkowitej samodzielności. Część osób otrzyma także wsparcie w formie mieszkania wspieranego, które stanowić będzie alternatywę dla pobytu w placówce zapewniającej całodobową opiekę typu DPS. W tej grupie są osoby niesamodzielne, starsze, z niepełnosprawnością intelektualną znaczną i umiarkowaną oraz fizyczną. W wyniku realizacji inwestycji powstanie 7 mieszkań, a zakres robót adaptacyjnych obejmować będzie 938,63 m2 powierzchni. Urząd Marszałkowski, do którego złożono wniosek, ma 45 dni roboczych na dokonanie oceny formalnej. Realizacja projektu planowana jest od lutego 2018 do końca grudnia 2019. Wartość złożonego projektu to 2 352 941,16 zł, natomiast wnioskowane dofinansowanie wynosi 1 999 999,98 zł.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wyprzedaż butów...