Oficjalne otwarcie nowego magazynu odbyło się 23 stycznia. Oficjalne otwarcie nowego magazynu odbyło się 23 stycznia.

Wielki magazyn opon niedaleko Środy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, zakończył rozbudowę magazynu w swojej fabryce w Poznaniu i stworzył dzięki temu przestrzeń do składowania aż miliona opon. Gdyby ułożyć je wszystkie obok siebie, zajęłyby powierzchnię prawie 10 poznańskich Starych Rynków.

Zwiększenie możliwości magazynowych pozwoli firmie na świadczenie jeszcze lepszych usług dla klientów w całej Europie i poza jej granicami. Jest to jeden z kilku etapów inwestycji realizowanej w fabryce Brigdestone, w której obecnie pracuje blisko 2000 pracowników, a każdego dnia produkowanych jest tam 31 tys. opon. Jednak planem firmy jest wzrost wydajności do 40 tys. opon dziennie.
– By było to możliwe, realizujemy szereg przedsięwzięć inwestycyjnych, a jednym z nich jest właśnie zakończona rozbudowa magazynu. Do tej pory zajmował on 45 tys. m2 i składowaliśmy w nim prawie 700 tys. opon do samochodów osobowych. Teraz zwiększyliśmy jego powierzchnię o ponad 50% – do 65 tys. m2, dzięki czemu będziemy mogli zintensyfikować produkcję i przechowywać jednocześnie ponad milion opon – mówi Roman Staszewski, dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań.
Zakład Bridgestone Poznań, oprócz dodatkowego miejsca magazynowego, dąży również do wyposażenia go w nowy park maszynowy i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. – Pozwoli nam to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu dystrybucyjnemu na nasze produkty – dodaje Staszewski.
Nowa część magazynu została oddana do użytku 23 stycznia. W jej oficjalnym otwarciu udział wzięła m.in. zastępczyni prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska.
Obecnie trwają też prace nad kolejnymi etapami przygotowującymi do głównej rozbudowy poznańskiej fabryki Bridgestone. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2022 rok, a japoński koncern przeznaczy na nie łącznie 160 mln euro.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.