Mieszkańcy Nowego Miasta potrzebują środków, by naprawić komin i dach swojego domu. Mieszkańcy Nowego Miasta potrzebują środków, by naprawić komin i dach swojego domu.

Średzianie potrzebują pomocy!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście upublicznił na swojej stronie internetowej list skierowany do mieszkańców gminy, a także całego powiatu średzkiego. Prosi w nim o pomoc dla rodziny z nadwarciańskiej miejscowości.

List to tak naprawdę prośba o wsparcie dla rodziny, która utraciła możliwość mieszkania w swoim dotychczasowym domu w Nowym Mieście. W okresie przedświątecznym trzy osoby musiały opuścić swój rodzinny dom z powodu zagrożenia, jakim okazało się uszkodzenie komina oraz naruszenie konstrukcji dachu.
Rodzinę tworzy trzech niepełnosprawnych mieszkańców Nowego Miasta – matka, która przeszła udar i porusza się na wózku inwalidzkim, jej 21-letnia córka, uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, oraz niepełnosprawny dorosły syn, długotrwale chorujący, który opiekuje się niepełnosprawną matką i siostrą.
Obecnie gminny Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi działania wspierające rodzinę w powrocie do domu, który służył im od lat. Są z nim związani, tam czują się bezpiecznie, jednak muszą zorganizować swoje życie od nowa, gdyż jak na razie nie ma żadnych możliwości przezwyciężenia sytuacji kryzysowej.
Dla rodziny z Nowego Miasta liczyć się będzie każda pomoc finansowa, którą przeznaczą na remont, bądź rzeczowa w formie materiałów budowlanych do naprawy dachu i komina. Wpłat można dokonywać na konto Ochotniczej Staży Pożarnej w Klęce: 19 9085 0002 0030 0000 1469 0001, Bank Spółdzielczy Środa Wlkp., oddział Nowe Miasto nad Wartą, tytułem: „Pomoc niepełnosprawnym”.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.