Stosy odpadów powinny być wywiezione z cmentarza jeszcze w tym tygodniu. Stosy odpadów powinny być wywiezione z cmentarza jeszcze w tym tygodniu. fot. Czytelnik

Śmieci w końcu wywiezione?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy miejscowości Mądre zwrócili się z prośbą do naszej redakcji o interwencję w sprawie śmieci na tamtejszym cmentarzu. Twierdzili oni, że odpady nie były wywożone stamtąd od okresu przedświątecznego.

Na przesłanych przez czytelników zdjęciach faktycznie widać stosy doniczek i wypalonych zniczy przy kontenerach. Właścicielem cmentarza jest parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Mądrem, a jego administratorem ksiądz proboszcz Sławomir Krzeszewski.
– Śmieci na cmentarzu segregowane są na organiczne i nieorganiczne. Te drugie raz w miesiącu wywozi firma ze Śremu, która podpisała umowę z gminą Zaniemyśl. Zalegające odpady zostały zgłoszone jeszcze przed świętami – tłumaczy proboszcz. Firma miała je odebrać we wtorek, poza normalnym terminem odbioru.
Proboszcz Krzeszewski zaznacza także, że parafia nie pobiera żadnych opłat za śmieci od parafian, którzy mają zmarłych na cmentarzu. – Za wywóz śmieci płacą osoby, które chodzą regularnie do kościoła, gdyż opłacamy tę usługę ze składki zbieranej podczas mszy – wyjaśnia.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.