Ul. Niedziałkowskiego była jedną z pierwszych odśnieżonych ulic Ul. Niedziałkowskiego była jedną z pierwszych odśnieżonych ulic

Drogi odśnieżane na bieżąco

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piątkowy poranek przypomniał wielu kierowcom, że obecnie mamy zimę. Widok śniegu w czasie ostatnich miesięcy nie jest zbyt powszechny. Jednak nie zaskoczył on drogowców.

Jak nas poinformował Waldemar Owczarzak z Zakładu Gospodarki Komunalnej, pierwsze piaskarki wyruszyły na główne drogi w Środzie i powiecie w ciągu 20-30 od rozpoczęcia dzisiejszych opadów śniegu. W pierwszej kolejności odśnieżane są oczywiście główne szlaki komunikacyjne i drogi w pobliżu szpitala, policji i straży pożarnej. W dalszej kolejności odśnieżane są dopiero pozostałe boczne drogi. Oznacza to, że drogowcy nie czekają z wyjazdem do momentu, w którym przestanie sypać śnieg, co jest standardową praktyką na obszarze niektórych gmin.

Przypomnijmy, że to właśnie Zakład Gospodarki Komunalnej jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych. Wszelkie uwagi dotyczące pracy drogowców można zgłaszać do koordynatora zimowej akcji, Waldemara Owczarzaka pod nr telefonu 600 979 618.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.