Prezesem średzkiego szpitala od 1 stycznia 2019 r. nie będzie już Filip Waligóra. Prezesem średzkiego szpitala od 1 stycznia 2019 r. nie będzie już Filip Waligóra.

Prezes szpitala rezygnuje

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie zarządu i rady nadzorczej szpitala średzkiego, podczas którego dotychczasowy prezes Filip Waligóra złożył rezygnację z obejmowanego stanowiska. Wyznaczono już nową osobę na tę funkcję.

17 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Spółki Szpital Średzki, na której przyjęto rezygnację z funkcji prezesa zarządu szpitala złożoną przez Filipa Waligórę. Tę funkcję będzie pełnił jeszcze do 31 grudnia br. Natomiast od 1 stycznia 2019 r. prezesurę zarządu obejmie Paweł Dopierała, który latach 2015-2016 r. był pracownikiem szpitala na stanowisku prokurenta.

- Złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu, gdyż jest dla mnie sprawą oczywistą, że w przypadku zmiany władzy, ma ona pełne prawo do dokonywania zmian personalnych na szczeblach kierowniczych w podmiotach jej podległych. Nie chciałem tych zmian utrudniać. Pragnę zaznaczyć, że w przypadku złożenia rezygnacji członkowi zarządu nie przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia oraz odprawa w wysokości trzykrotności miesięcznego wynagrodzenia - komentuje swą decyzję F. Waligóra. - Pełnienie funkcji prezesa zarządu szpitala było bardzo trudnym i wymagającym zadaniem. Starałem się pracować najlepiej jak tylko potrafiłem. Bardzo dziękuję wszystkim życzliwym osobom, które w tym zadaniu mnie wspierały. Przede wszystkim dziękuję mojej rodzinie za szczególną wyrozumiałość w tym okresie. Szpitalowi życzę dalszego pomyślnego rozwoju, a załodze obiektywizmu w ocenie zmian jakie zaszły w ostatnich latach w naszej lecznicy pod moim kierownictwem- dodaje.

Z funkcji członka zarządu odwołano natomiast Marię Olejniczak, a powołano Justynę Kruger, która pracę rozpocznie 1 stycznia 2019 r. Kadencja nowego zarządu szpitala trwać będzie 3 lata.

Dodajmy też, że wcześniej, 13 grudnia odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników, na którym została odwołana dotychczasowa sekretarz rady nadzorczej średzkiego szpitala, Anna Czubińska. Na jej miejsce powołano nowego członka rady, Dariusza Szymczaka.

 

Oświadczenie Filipa Waligóry:

W dniu 17 grudnia br. podczas posiedzenia Rady Nadzorczej spółki pod firmą Szpital Średzki Serca Jezusowego Sp. z o.o. złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2018 roku. Jest dla mnie sprawą oczywistą, że w przypadku zmiany władzy, ma ona pełne prawo do dokonywania zmian personalnych na szczeblach kierowniczych w podmiotach jej podległych. Nie chciałem tych zmian utrudniać. Pragnę zaznaczyć, że w przypadku złożenia rezygnacji członkowi zarządu nie przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia oraz odprawa w wysokości trzykrotności miesięcznego wynagrodzenia.
W ciągu tych kilku lat, kiedy miałem zaszczyt współzarządzać naszym szpitalem udało się zrobić wiele dobrego dla podniesienia jakości świadczonych usług medycznych przez tę placówkę. Dzięki wsparciu władz samorządowych gminy i powiatu minionej kadencji udało się poprawić warunki infrastrukturalne funkcjonowania szpitala poprzez zakup nowego sprzętu medycznego oraz gruntowny remont oddziałów szpitalnych. To bezpośrednio spowodowało, że wielu lekarzy specjalistów postanowiło nawiązać współpracę ze szpitalem średzkim. Także dzięki współpracy z władzami samorządowymi udało się zrestrukturyzować potężne zadłużenie szpitala. Bez tej dobrej współpracy oraz podejmowania trudnych decyzji, także personalnych, dzisiaj szpital powiatowy w Środzie po prostu by nie istniał.
Pełnienie funkcji prezesa zarządu szpitala było bardzo trudnym i wymagającym zadaniem. Starałem się pracować najlepiej jak tylko potrafiłem. Bardzo dziękuję wszystkim życzliwym osobom, które w tym zadaniu mnie wspierały. Przede wszystkim dziękuję mojej rodzinie za szczególną wyrozumiałość w tym okresie. Szpitalowi życzę dalszego pomyślnego rozwoju, a załodze obiektywizmu w ocenie zmian jakie zaszły w ostatnich latach w naszej lecznicy pod moim kierownictwem.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.