Czy już wkrótce nie będzie groził kierowcom mandat za brak prawa jazdy? Czy już wkrótce nie będzie groził kierowcom mandat za brak prawa jazdy?

Nawet bez prawa jazdy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od niedawna kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy na polisę OC. W 2019 roku sukcesywnie mają być wprowadzana kolejne ułatwienia i udogodnienia dla kierowców.

Koniec z nalepką na szybie, kartą pojazdu i mandatami za brak prawa jazdy – takie zmiany szykuje Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Infrastruktury w ramach tzw. „Pakietu deregulacyjnego”. Pakiet przewiduje również możliwość zachowania przez nowego właściciela pojazdu dotychczasowych tablic oraz możliwość rejestracji pojazdu przez internet.
Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim oszczędności dla właścicieli aut. Dzięki zniesieniu obowiązku posiadania karty pojazdu zaoszczędzą 75,50 zł, a zachowując tablice i rezygnując z nalepki kontrolnej – około 100 zł. W sumie w kieszeni kierowcy zostanie prawie 200 zł.
Planuje się także zmiany odnośnie szkoleń dla młodych kierowców – kursy mają być prowadzone w ośrodkach doskonalenia tylko dla tych, którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.