Już w najbliższy weekend pośpimy dłużej. Już w najbliższy weekend pośpimy dłużej.

Kiedy przestawimy zegarki?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dużo ostatnio mówiło się o tym, że w Polsce zmiana czasu zostanie zniesiona. Wciąż jednak obowiązują przepisy dotyczące „przestawiania zegarków”. Kiedy więc to nastąpi?

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad zniesieniem zasady zmiany czasu. Ale zanim zostaną one ukończone, jeszcze co najmniej dwa razy będziemy musieli przestawić zegarki. Warto zaznaczyć, że przestawienie czasu letniego na zimowy to pojęcia umowne. Fachowo powinno się mówić o czasie środkowoeuropejskim letnim i po prostu o czasie środkowoeuropejskim.
Kiedy zatem przestawimy czas? Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów, zegarki przestawimy w ostatnią niedzielę października. W 2018 roku zmiana czasu na zimowy wypada więc w niedzielę 28 października czyli już w najbliższy weekend. Wtedy właśnie wskazówki zegarków przesuwamy do tyłu o godzinę (z soboty na niedzielę w nocy, z godziny 3:00 na 2:00). Oznacza to, że śpimy o godzinę dłużej. Niestety, wiąże się z tym również fakt, że po południu szybciej będzie robiło się ciemno.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.