×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

Wszystkie powiatowe OSP walczyły ze skutkami wichury, ale pomocy nie otrzymała żadna. Wszystkie powiatowe OSP walczyły ze skutkami wichury, ale pomocy nie otrzymała żadna.

Nasi pominięci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

WOŚP obdarował wszystkich tylko nie naszych. Co było powodem pominięcia strażaków ochotników z naszego powiatu?

WOŚP przekazał sprzęt o łącznej wartości 1,5 mln zł, który trafił do 178 jednostek OSP, biorących udział w walce ze skutkami wichury, która przeszła przez Polskę 11 sierpnia. Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w ubiegły piątek w Bydgoszczy. Co ciekawe, wśród obdarowanych ochotników nie ma ani jednej straży z naszego powiatu. A jak wiadomo byliśmy regionem, który bardzo ucierpiał. Nasi strażacy, aby ratować powiat, interweniowali ponad pół tysiąca razy i przez wiele tygodni po wichurach brali udział w akcjach.

Dla przykładu, w sąsiednim powiecie jarocińskim z pomocy Wielkiej Orkiestry skorzystało 30 jednostek. Wśród sprzętu, który otrzymały, były torby medyczne R-1, defibrylatory AED, pilarki spalinowe, agregaty prądotwórcze i motopompy szlamowe. Jednej z jarocińskich jednostek przekazano sprzęt o wartości sięgającej 16 tys. zł.

Jak informuje nas Wielka Orkiestra, akcja była organizowana na szybko, jednak kontaktowano się z każdym samorządem z regionów, które ucierpiały w wichurze. Próbowaliśmy zatem uzyskać informację od samorządów z naszego powiatu oraz od średzkiej PSP, czy ktokolwiek z WOŚP się z nimi kontaktował. Nikt jednak nie potwierdził takiego faktu, dlatego trudno określić, kto jest odpowiedzialny za pominięcie naszych dzielnych strażaków.

? Nie jest powiedziane, że to koniec naszej pomocy dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Możliwe, że w przyszłości zorganizujemy kolejne, podobne akcje. Prosimy również, aby strażacy sami wychodzili do nas z inicjatywą i zgłaszali się ze swoimi prośbami. Niewykluczone, że wkrótce kolejne jednostki otrzymają od nas równie pokaźne wsparcie ? informuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zatem choć tym razem OSP z naszego powiatu nie otrzymały od fundacji żadnej pomocy, w przyszłości mogą starać się o wsparcie.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.