Płatności bezgotówkowe stają się w sklepach częstsze niż te tradycyjne. Płatności bezgotówkowe stają się w sklepach częstsze niż te tradycyjne.

W 100 sklepach kupisz bez gotówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach programu Polska Bezgotówkowa w całej Polsce do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Także nasz powiat wzbogacił się o nowe punkty przyjmujące płatności bezgotówkowe. Co należy zrobić, by przystąpić do programu?

Program Fundacji Polska Bezgotówkowa dociera zarówno do dużych miast, jak i do terenów wiejskich. Od września fundacja rozszerza również program o urzędy i instytucje sektora publicznego. Także w naszym powiecie w ciągu ostatnich 6 miesięcy zainstalowano sto nowych terminali.

Średzianie coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu i odliczać pieniędzy, a przedsiębiorcy nie tracą czasu na przeliczanie gotówki w kasie czy na wydawanie reszty.
– Średzianie bardzo często korzystają z płatności kartą, gdyż w dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że nie mamy przy sobie gotówki – mówi sprzedawczyni jednego ze sklepów w Środzie. – Największa „tragedia” jest wtedy, gdy zdarza się problem z połączeniem internetowym i terminal nie działa – dodaje z uśmiechem.

Do programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych oraz nie posiadają więcej niż 5 placówek detalicznych.

Fundacja oferuje przedsiębiorcy pokrycie kosztów związanych z otrzymaniem terminala przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.