Przedstawicielom powiatu uhonorowanie 10. miejsca w rankingu "Wspólnoty" wręczono w Katowicach Przedstawicielom powiatu uhonorowanie 10. miejsca w rankingu "Wspólnoty" wręczono w Katowicach

Powiat wśród liderów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas Gali Inwestorów Samorządowych, odbywającej się 2 października w Katowicach, wyróżniono powiat średzki, który w rankingu „Wspólnoty” awansował o 230 miejsc w zaledwie kilka lat.

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking w kategorii „Wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2015-2017”. Zestawienie bierze pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach, a jego wynik przedstawiany jest jako kwota przeliczona na jednego mieszkańca.

Powiat średzki uzyskał w rankingu 10. miejsce wśród 314 ze średnim wydatkiem równym 276,52 per capita. Przypomnijmy, że w latach 2014-2016 zajmowaliśmy 69. miejsce, a w 2013-2015 dopiero 241. W najnowszym zestawieniu tylko jeden powiat z Wielkopolski okazał się lepszy od naszego – leszczyński. Także Środa jako miasto znalazła się wysoko – na 20. miejscu na 267 możliwych.

Jak wypadły gminy wiejskie? Najlepsze okazało się Dominowo, zajmując 375. miejsce, a dalej uplasowały się: Zaniemyśl (406.), Krzykosy (835.) i Nowe Miasto (1500.).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.