Nowy maszynista Arkadiusz Kubiak wraz z wiceprezesem TPKŚ "Bana" Arkadiuszem Kaczmarkiem. Nowy maszynista Arkadiusz Kubiak wraz z wiceprezesem TPKŚ "Bana" Arkadiuszem Kaczmarkiem. FB/Kolej Sredzka

Nowy maszynista

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzka Kolej Powiatowa, po wielu remontach, doczekała się teraz także nowego maszynisty. To już kolejna osoba, która stanie za sterami bany.

W poniedziałek 20 sierpnia egzamin na stanowisko prowadzącego pociągi lub pojazdy kolejowe zdał z wynikiem pozytywnym Arkadiusz Kubiak. Nad jego przygotowaniem zawodowym czuwał wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, Arkadiusz Kaczmarek. Członkowie stowarzyszenia tłumaczą, że starają się utrzymać trakcję parową, co wiąże się właśnie ze szkoleniem nowych osób do obsługi kolejki.
Przypomnijmy, że średzka wąskotorówka od września kursować będzie już tylko w niedziele. Ze stacji w Środzie wyrusza o godz. 10:00 i 14:00, a kursy powrotne z Zaniemyśla przewidziano na godz. 13:00 i 17:00. Jeśli ktoś nie zdąży na przejażdżkę baną we wrześniu, warto pamiętać, że wyruszy ona w podróż jeszcze w dwie niedziele października (14 i 21) oraz listopada (11 i 18). Więcej informacji można znaleźć na www.sredzkakolej.pl.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.