Dwójka śmiałków z Nowego Miasta chce przeżyć wspaniałą przygodę, a przy okazji pomóc dzieciom z domów dziecka. Dwójka śmiałków z Nowego Miasta chce przeżyć wspaniałą przygodę, a przy okazji pomóc dzieciom z domów dziecka.

Polonezem do Grecji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy można pomóc w zbiórce na domy dziecka i przeżyć przy tym fantastyczną przygodę? Już niebawem mają przekonać się o tym dwaj mieszkańcy nowomiejskiej gminy – Daniel Kurzawa i Arkadiusz Frankowiak.

O co chodzi?
Trójka znajomych porwała się z motyką na słońce i stworzyła akcję charytatywną, jeżdżąc po świecie starymi złomami. Tak powstał Złombol, jak przekonują organizatorzy – jedna z lepszych przygód, jaką można przeżyć w życiu. Od 2007 roku śmiałkowie ruszają z Katowic PRL-owskimi pojazdami do jednego z europejskich krajów. W tym roku trasa prowadzi do Chalkidiki w Grecji. Aby wyruszyć w taką podróż, należy oprócz posiadania regulaminowego pojazdu i ponadprzeciętnego optymizmu, zebrać minimum 1500 zł – wszystko to na wsparcie śląskich i opolskich domów dziecka.


MamoWracamJutro
O akcji uczestnicy z Nowe Miasta usłyszeli już kilka lat temu. Aby jednak w niej wystartować, musieli nabyć auto, które zostało zaprojektowane w czasach PRL-u. Padło na Poloneza Atu plus 98’ 1.6 GLI o mocy 76 KM z instalacją LPG.
– Stan techniczny to przysłowiowa „igła”, ale w związku z absolutnym brakiem jakichkolwiek części zamiennych po drodze, kompletujemy już takie, które są w tych autach awaryjne m.in. alternator, półosie tylnego mostu, skrzynia biegów, łożyska kół, wszelkie uszczelki, paski, trytytki, power tape oraz podstawowe narzędzia – tłumaczy Daniel Kurzawa. Wszystkie koszty związane z wyprawą uczestnicy pokrywają z własnej kieszeni.
Uczestnicy wyruszą do Chalkidiki w Grecji, 1 września spod spodka w Katowicach, by w ciągu 5 dni pokonać ok. 2200 km.


Najważniejsza jest satysfakcja uczestników i dobro dzieci
Każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę do akcji, może to zrobić, wpłacając pieniądze na konto Fundacji Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1, prezes zarządu: Roman Łuczak, KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70, konto: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859, gdzie w tytule przelewu należy wpisać „Złombol 2018” oraz ID załogi „MA9396”.
W zamian za pomoc uczestnicy udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na swoim polonezie, a nazwa firmy lub imię i nazwisko osoby wpłacającej pojawiają się na stronie www.złombol.pl.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.