Średzka kolejka jest magnesem na turystów Średzka kolejka jest magnesem na turystów Średzka Kolej Powiatowa.

Kolejka nie traci na popularności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podobnie jak w minionych latach, jedną z głównych atrakcji turystycznych naszego regionu jest średzka „Bana”. Ile osób odwiedziło kolejkę do tej pory w tym sezonie?

Jak informuje rzecznik prasowy „Bany”, Krzysztof Kubiak, kolejkę do tej pory odwiedziło 18 tysięcy osób.
– Podkreślam słowo odwiedziło, gdyż nasze statystyki zawierają także osoby, które kolejkę odwiedzają od zaplecza. Jest to dobry wynik, który daje nam nadzieję na dobre statystyki na koniec sezonu. W porównaniu z ubiegłym latami widzimy duży progres w liczbie turystów. W mojej opinii bierze się to głównie z faktu, że takich parowozów jak w Środzie znajdziemy w całej Polsce zaledwie dwa. Jeden w Krośnicach koło Milicza, drugi natomiast właśnie u nas. Kolejną sprawą jest dobra lokalizacja naszej kolejki. Bliskość Poznania ma na turystów bardzo duży wpływ, wystarczy spojrzeć na tablice rejestracyjne na stacji Środa Miasto – informuje Krzysztof Kubiak.

Pasjonaci kolejki cały czas prowadzą prace, dzięki którym bana może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna. Aktualnie na najbardziej zaawansowanym etapie są roboty związane z naprawą drezyny motorowej WMC. Jej podwozie oraz wszelkie podzespoły wymagają bardzo poważnej renowacji. Dzięki naprawie drezyny jesienią będzie można przeprowadzić kolejne prace torowiskowe. Na warsztacie cały czas jest również jeden wagon typu 1Aw, który na jesień powinien wyruszyć na szlak po generalniej naprawie głównej.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.