W Dębnie można przeprawić się na drugą stronę Warty za pomocą pontonu. W Dębnie można przeprawić się na drugą stronę Warty za pomocą pontonu.

Ponton zamiast promu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ponton, który zastępuje do tej pory kursujący w Dębnie prom, stał się dużą atrakcją, głównie wśród młodych mieszkańców korzystających z tego sposobu na przedostanie się na drugą stronę rzeki.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Rada Powiatu wystąpiła z apelem do Rady Ministrów o zmianę planowanej lokalizacji mostu na Warcie, którego budowa ma być współfinansowana z rządowego programu „Mosty dla regionów”. Włodarze mają nadzieję, że rząd przychyli się do ich wniosku i nowy most powstanie w Dębnie.
Do tej pory jednak planowane jest wzięcie w leasing nowego promu, gdyż stan techniczny obecnego jest bardzo zły. Stary prom przestał kursować już w ubiegłym tygodniu, a piesi mogą teraz przeprawić się przez Wartę za pomocą zastępczego pontonu. Kursuje on od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, w soboty w godz. 6:00-10:00 oraz w niedziele i święta w godz. 12:00-16:00. Ponton służy tylko do przeprawy osób, maksymalnie za jednym razem dwóch, a znaleźć go można w tym samym miejscu, w którym działał prom.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.