Pielgrzymi z grupy 11 mimo zmęczenia do średzkiej kolegiaty dotarli z uśmiechem i śpiewem. Pielgrzymi z grupy 11 mimo zmęczenia do średzkiej kolegiaty dotarli z uśmiechem i śpiewem.

Pielgrzymkowy szlak

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W piątek 6 lipca spod katedry w Poznaniu do Środy i okolic wyruszyła 84. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie.

Pierwszy dzień wędrówki nigdy nie jest łatwy. Im dalej, tym lepiej, ale zmęczenie i tak daje się we znaki. Pielgrzymi, przemierzając około 30 km pod hasłem „Poznań. Chrystus i my”, w piątkowy wieczór zawitali do parafii powiatu średzkiego. Dzwony oznajmiały przyjście poszczególnych grup. Do kolegiaty zawitały grupy 1, 11 i 14, do NSJ – grupy 2 i 15, a grupa 12 – do św. Józefa. Do Kijewa przyszła grupa 4, do zaniemyskiej parafii św. Wawrzyńca – grupa 5, a do parafii Niepokalanego Serca NMP – grupa 7. W Śnieciskach odpoczywała grupa 8, a w Koszutach – grupa 9. Już około 20:30 wszyscy znaleźli się pod dachem, by po nocnym wypoczynku wyruszyć w dalszą drogę. Przed nimi około 250 km, a pogoda nie zawsze jest łaskawa i nogi często odmawiają posłuszeństwa. Do Częstochowskiej Maryi wiedzie ich jednak wiara, nadzieja i miłość. Do celu dotrą 15 lipca.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.