Czy Solaris pozostanie w rękach Polaków? Czy Solaris pozostanie w rękach Polaków?

Solaris nie zostanie sprzedany?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwych planach sprzedaży Solarisa przez jego właścicieli. Czy faktycznie polska marka przejdzie w ręce zagranicznych inwestorów?

Biuro prasowe Solarisa podało 3 lipca, że trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora, wszedł w nowy etap. Dzień wcześniej firma podpisała umowę z hiszpańską grupą CAF, która pozwala na negocjowanie szczegółów transakcji. Połączenie obu firm ma pomóc wypracować wiodącą pozycję w Europie w zakresie zrównoważonych miejskich systemów mobilności.
„W procesie rozmów z potencjalnymi inwestorami dla Solarisa, rozpatrywałam oferty zarówno z rynku polskiego jak i innych krajów. Jestem przekonana, że wybierając CAF jako inwestora dla Solarisa, zapewniona zostanie obiecującą przyszłość dla marki, jej klientów i pracowników"- powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.
„Chcemy nadal wykorzystywać i rozwijać markę Solaris, a także zachować jej polski charakter” - powiedział Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.