Grupę rekonstruktorów we wrześniowej bitwie stanowić będzie młodzież z gminy Dominowo. Grupę rekonstruktorów we wrześniowej bitwie stanowić będzie młodzież z gminy Dominowo.

Z Huzarem w terenie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Inscenizacja bitwy Bobrujsk 1919 zbliża się wielkimi krokami. Młodzież ze szkół w Gieczu i Dominowie od wielu miesięcy przygotowuje się do wydarzenia zaplanowanego na 15 września.

W ubiegły poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie ze Studiem Historycznym „Huzar”, reprezentowanym przez Mikołaja Klorka i Łukasza Gładysiaka. To spotkanie było jednak inne niż wszystkie do tej pory. Polegało na wspólnym wyjściu w teren, do miejsca w którym we wrześniu ma się odbyć rekonstrukcja. Grupa musiała sprawdzić teren pod względem bezpieczeństwa, ale też pod względem organizacyjnym, pamiętając o założeniach rozpisanych w scenariuszu widowiska.
– Każdy jest teraz bardzo ważnym ogniwem zespołu. Część osób będzie odpowiedzialna za obsługę techniczną, część za pomoc przy koniach, jeszcze inni pojawią się na polu bitwy. To wyjątkowy eksperyment. Wierzymy, że nasza młodzież przetrze szlaki kolejnym ciekawym projektom – mówi dyrektor GOK, Gabriela Gramza.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.